Ordu sahilinde dönüşüm başlıyor!

ORDU Büyükşehir Belediyesi tarafından kent turizminin gelişmesine katkı sağlamak ve şehir insanının rahat nefes alabileceği sosyal bir yaşam noktaları oluşturmak amacıyla hazırlanan Altınordu Rıhtım Projesi kapsamında çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Ordu sahilinde dönüşüm başlıyor!
ORDU - Ordu sahilinde değişim ve dönüşüm başladı. Özellikle rıhtım iskelesiyle İlk Adım Anıtı arasında daha önce kaya parçalarıyla dolgu yapılan alana moloz dökülerek zemin düzgün hâle getirilirdi, halen yürüyüş tretuvarı ve elektrik direklerinin de sökümü de gerçekleştiriliyor.
 
"MOLOZ DÖKÜLEREK ZEMİN DÜZGÜN HÂLE GETİRİLİYOR"
 
Yapılan çalışmayla Ordu sahilinin bölgede parmakla gösterilecek bir görünüme kavuşacağını söyleyen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, "30 Mart Yerel Seçimleri'nde sözünü verdiğimiz 7 mega projeden biri olan Altınordu Rıhtım projemizin Temmuz ayında ihalesini gerçekleştirerek çalışmalara başladık. Daha önce büyük kaya parçalarıyla doldurulan rıhtım iskelesiyle İlk Adım Anıtı arasındaki alana şimdi moloz dökerek zemini düzgün hâle getiriyoruz. Dolgu çalışmalarına paralel olarak kordon boyunca yürüyüş tretuvarı ve elektrik direklerinin de sökümü yapılıyor. Her iki bölüm de yeniden düzenlenerek modern görünüme kavuşturulacak. Bu sezon halkımızın hizmetine sunmayı hedeflediğimiz projemizle Ordu sahili gıptayla bakılacak bir yaşam alanına dönüşecek" dedi.
 
"PROJE 7 BİN 160 M2 ALAN ÜZERİNE UYGULANIYOR"
 
Projenin toplam 7 bin 160 m2 alan üzerine uygulanacağını ifade eden Başkan Yılmaz, "Rıhtım Projesi kapsamında kafeterya, restoran, kır düğün alanı, gezinti alanları, yerli ürünler pazarı ve peyzaj donatı elamanları bulunuyor. 273 m2 kapalı alana ve 5.5 metre yüksekliğe sahip olacak tesisin kafe ve restoran olarak kullanılmasını planlıyoruz. Yap işlet devret modeline göre Altınordu Rıhtım Projesi'nin ihalesini alan firma, 3 milyon TL'lik yatırım yapacak ve Büyükşehir Belediyesi'ne aylık 70 bin TL. kira ödeyecek. 10 yıllık sürenin sonunda tesisten 8 milyon 391 bin TL kira geliri elde edilirken, tesisin mülkiyeti Büyükşehir'e ait olacak" diye konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2017, 17:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER