Alkışlar Çamaş Kaymakamı için!

ÇAMAŞ Kaymayakamı Hasan Gökpınar, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından da desteklenen 'Temiz Evim Projesi'ni hayata geçirdi. İlçede yardıma muhtaç, bakacak kimsesi bulunmayan ve tek başına işlerini yapamayacak durumda olan yaşlı, engelli ve kronik hastalıklı vatandaşların evlerinin temizliği, yemekleri, kişisel bakımları ve ilaç kullanımlarının takibi yapılıyor. Uygulama, ilçe halkı tarafından büyük beğeni topladı, tam not aldı.

Alkışlar Çamaş Kaymakamı için!
ORDU - Çamaş Kaymakamı Hasan Gökpınar, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın da desteğini alarak, 'Temiz Evim' projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında 30 aile belirlendi. Şimdi bu ailelerin, evlerinin temizliği, yemekleri, kişisel bakımları ve ilaç kullanımlarının takibi proje kapsamında kaymakamlık tarafından yapılıyor.  

Çamaş Kaymakamı Hasan Gökpınar, "İlçede tespit ettiğimiz 65 yaş üstü, engelli ve ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlarımıza temizlik hizmeti veriyoruz. Aynı zamanda bu vatandaşlarımızın yemeklerini de yapıyor, ilaçlarını kontrol ediyor, dozunda ve düzenli olarak almalarını sağlıyoruz. Ödemeleri gereken faturalarının takibini yapıyoruz. Tüm bu hizmetleri hazırladığımız proje kapsamında vatandaşlarımıza ücretsiz olarak sunuyoruz" dedi. Projenin finansmanını ise Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü sağlıyor. İlçe haklı ise hem projeden, hem de projenin fikir babası Çamaş Kaymakamı Hasan Gökpınar'dan son derece memnun. Projeden faydalanan vatandaşlar ise özellikle gurbette yaşayan Orduluların yalnız yaşamak zorunda kalan anne ve babaları.
Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2016, 18:33

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER