Ordu'da temizlik alarmı!

ORDU Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, bundan sonra Ordu'da yerlere tükürenlere 63 Lira, yerlere çöp atanlara da 35 Lira para cezası yazılacağını açıkladı. Başkan Yılmaz, Ordu'da il genelinde topyekün bir temizlik seferberliği başlatacaklarını söyledi.

Ordu'da temizlik alarmı!
ORDU - Ordu Büyükşehir Belediyesi'nde basın toplantısı düzenleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, "Artık 17 ilçemizde çöp sorunumuz yok. Bu ayın 30'u itibarıyla Danıştay onayıyla birlikte Ünye Çimento ile yapacağımız bir mütabakatla inşallah çöpü kökten çözüyoruz. Bu çerçevede de Altınordu ilçemizde bir toplama merkezi, Ünye ile Fatsa'nın tam ortasında bir toplama ve ayrıştırma merkezi ile çöp meselesi kısa bir süre içerisinde tarihe karışacak" diye konuştu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin kent temizliğinin sağlanması amacıyla sigara izmariti, çekirdek kabuğu gibi çöpleri yere atan kişilere ceza yazacağını belirten Başkan Yılmaz, cadde ve sokaklarda temizliğin sağlanması ile yeni bir uygulamaya başlayacaklarını söyledi.

YERE SİGARA VE ÇÖP ATANLARA CEZA GELİYOR
 
Temizlik noktasında çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Başkan Yılmaz; "Sokakta kirlilik istemiyoruz. Bundan sonra sigara izmariti atan her vatandaşımıza 63 lira ceza yazılacak. Yere tüküren, çöp atan, aracının camını açıp dışarıya poşet atan, yedikleri çekirdeği etrafa atanlara da 35 lira ceza yazılacak. Kendi internet sitemizde, cep telefonuyla çekilmek suretiyle paylaşılan fotoğraflar anında sitemize düşüyor. Bu çerçevede tüküren, sigara izmariti atan, aracının camını açıp da dışarıyı kirleten kim varsa o sistem üzerinden bize intikal ettirildiği an gerekli ceza uygulanacak. Artık Ordu, bu alanda dünyaya karşı modern bir il olacak. Yerlerin, etrafın temizliği ile çöp alanında yapmış olduğumuz hamleyi gerçekleştirmiş olacağız. Cezaların hepsi kanunda, yasal çerçevede verilen cezalardır" dedi. 
Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2016, 00:13

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Serpil korkmaz
Serpil korkmaz - 2 yıl Önce

Örnek davranış bravo!
Peki ya öğretmenler evi yanında katlettiğiniz o güzelim ağaçlar ve park ?

nadir Salihofullari
nadir Salihofullari - 2 yıl Önce

Yerinde bir karar destekliyorum ve tüm kasaba köy yollarının bakimininda yapılması istegimdir

Sibel kiriş
Sibel kiriş - 2 yıl Önce

Destekliyorum sonuna kadar
Yalnız yerlere tükürmekte yasaklansın
Lütfen

SIRADAKİ HABER